Proste śniadaniowe placki marchewkowe

Proste śniadaniowe placki marchewkowe

Skąd pomysł na placki? Wieczorową porą  wyciskaliśmy w domu sok marchewkowy. Tak jak autorka bloga nie lubię marnować jedzenia, więc stwierdziłam że marchewkowe wióry na pewno znajdą swoje zastosowanie w mojej kuchni.Taka porcja błonnika i miała by się zmarnować?! Ze mną to nie przejdzie. Schowałam więc je do pojemnika, a pojemnik do lodówki.

Rano przygotowując a może raczej przegotowując wodę w czajniku wpadłam na pomysł,zastosowania moich marchewkowych wiórków do ciepłego jak to w zimie bywa śniadania. Pudełko pomarańczowych wiórków stało się bazą pysznych, rozgrzewających marchewkowych placków.

Do przygotowania placków marchewkowych potrzebujemy :

  • 1 szklanka wiórków marchewkowych(lub drobno startej, odciśniętej marchewki)
  • 1 jajko
  • 1 banan
  • 1 cm startego korzenia imbiru
  • olej kokosowy do smażenia

Do podania :
pomarańcza
mango
łyżka nasion chia

Przygotowanie:
W miseczce rozgniatamy banana do uzyskania tzw. puree. Otrzymaną masę łączymy z wiórkami marchewkowymi oraz jajkiem, mieszając wszystko do uzyskania jednolitej konsystencji. Ścieramy imbir i dodajemy do powstałej wcześniej masy. W między czasie obieramy pomarańczę i mango.Kroimy w kostkę. Na patelni rozgrzewamy łyżkę oleju kokosowego. Na rozgrzany tłuszcz wykładamy łyżką otrzymaną masę.Smażymy z obu stron do momentu ścięcia ciasta i uzyskania złotego koloru. Placki podajemy z sałatką owocową posypane nasionami chia.

Słoneczne, rozgrzewające śniadanie w sam raz na zimowe poranki.

placki marchewkowe


Urszula Kaptur

Urszula Kaptur – psychodietetyk, diet and health coach, www.cofitula.pl
Skutecznie pomagam zmieniać nawyki żywieniowe. W swojej pracy nie skupiam się tylko na utracie kilogramów lecz na rozwiązaniach, które zmieniają dotychczasowy styl życia. Uwzględniając indywidualne potrzeby i wybory.
Interesuje się wpływem pożywienia na zdrowie człowieka oraz medycyną żywienia. Moją pasją jest gotowanie i zdrowie człowieka.Mam to szczęście, że te dwa obszary mogę łączyć w swojej pracy zawodowej.
Swoje doświadczenie zdobywałam poprzez wieloletnią współpracę w środowisku medycznym i sportowym. Współpracując z lokalnymi jednostkami ochrony zdrowia, oświaty oraz epidemiologii. Wyczynowo trenując różne dyscypliny sportu m.in. gimnastykę artystyczną, pływanie, judo i siatkówkę.
Obecnie obejmuje także stanowisko eksperta wellness w Fundacji SYMODO oraz mentoring w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości.

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *